Act In Out

Act In Out

Miejsca

Opis

ACT IN_OUT to wspólna inicjatywa Fabryki Sztuki w Łodzi, islandzkiego centrum kultury Slaturhusid, teatru tańca Carte Blanche w Bergen oraz teatru Visjoner w Oslo, realizowana w trzech obszarach: muzyka, teatr i rezydencje. Dwuletni cykl obejmuje koncerty niezależnych zespołów polskich i islandzkich, spektakle teatru, teatru tańca i widowiska literacko-muzyczne, a także seminaria oraz działania edukacyjne. ACT IN_OUT to także wzajemne odkrywanie tego, co nas kulturowo łączy, a co różni i przekuwanie tego w artystyczną wartość.

Program ACT IN_ OUT obejmuje wydarzenia artystyczne, w tym premiery, a także liczne warsztaty, dyskusje i seminaria. Trwający do 2023 roku projekt będzie okazją do zacieśnienia istniejącej już współpracy z instytucjami partnerskimi oraz do lepszego wzajemnego poznania przedstawicieli różnych kultur. Znaczącą część programu stanowi sekcja muzyczna.

Efektem realizacji przedsięwzięcia będzie też wydanie wspólnego katalogu Fabryki Sztuki i Sláturhúsið, odwołującego się do postindustrialnej przeszłości obu miejsc, które zyskały nową kulturotwórczą funkcję.

Projekt ACT IN_OUT jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Act In Out

Galeria

Filmy