Kategorie

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja – filmowy zawrót głowy

12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30 września do 7 października 2021 roku. Miło nam poinformować, że objęliśmy wydarzenie PATRONATEM MEDIALNYM, z czego jesteśmy bardzo dumni! Wiecie, na jakie filmy najbardziej czekamy tej jesieni? Żeby się przekonać, koniecznie zajrzyjcie do harmonogramu FKA!

12. FKA – karnety

Centrum festiwalowe mieści się w Szkole Filmowej w Łodzi przy ulicy Targowej 61/63 – Sala Z1, Sala Z2 i Kino KFS. Wejście na to wydarzenie kosztuje jedyne 50 zł. Gwarantuje je karnet 2w1, który obejmuje uczestnictwo w FKA online (4 dni), jak i offline (8 dni).

Offline – Szkoła Filmowa w Łodzi

Na 4 dni przeniesiemy się w świat filmowy dzięki stacjonarnej edycji festiwalu. Wydarzenie rozpocznie się w czwartkowy wieczór pokazem plenerowym w postindustrialnej przestrzeni na łódzkiej mapie. Kolejnego dnia organizatorzy zaplanowali spacery po Łodzi filmowej, warsztaty, zwiedzanie wystaw i inne wydarzenia towarzyszące. Natomiast wieczorem rozpoczną się projekcje filmowe, a na pierwszym spotkaniu zobaczymy film „Moje wspaniałe życie”. Do niedzieli 3 sale kinowe będą gościć uczestników festiwalu nie tylko podczas seansów, ale również wydarzeń z udziałem gości.

Online – platforma Think Film

W świecie online festiwal potrwa o 4 dni dłużej. Codziennie będzie można obejrzeć minimum 3 pokazy filmowe, które organizatorzy udostępnia w następujących blokach czasowych:

●      BLOK 1 (15:00-19:00) 

●      BLOK 2: (18:00-22:00) 

●      BLOK 3: (21:00-1:00)

FKA – harmonogram festiwalu

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń podczas 12. FKA. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zwierającym opisy każdego z wydarzeń na stronie 12. FKA. 
Stacjonarnie: klik!
Online: klik!

FKA - wydarzenia odbywające się stacjonarnie:

1. Dyskusja: „Uszanowanko”. O szacunku w branży filmowej 2 października, sobota, godz. 15:00-16:30 Goście: Ewa Puszczyńska, Piotr Trojan, Ewa Brodzka, Marta Łachacz, Moderatorka: Kaja Klimek

2. Dyskusja: Co tu się kręci? Biopic w natarciu 3 października, niedziela, godz. 15:00-16:30 Goście: Kaja Krawczyk-Wnuk, Kasia Klimkiewicz, Katarzyna Borowiecka, Jerzy Kapuściński, Moderatorka: Kaja Klimek

3. „Moje wspaniałe życie”. Pokaz filmu i Q&A: o produkcji z reżyserem i producentką. Goście: Natalia i Łukasz Grzegorzkowie (1.10., godz. 19:00)

4. „Najmro”. Pokaz filmu i Q&A: o postprodukcji z reżyserem i sound designerami. Goście: Mateusz Rakowicz, Bartek Putkiewicz, Sebastian Witkowski, Mateusz Adamczyk (3.10., godz. 19:00)

5. Z archiwum X: Na srebrnym globie. Pokaz filmu „Ucieczka na srebrny glob” i Q&A, Goście: Kuba Mikurda, Daria Maślona (3.10., godz. 12:00)

6. Warsztaty dźwiękowe. O sound designie w filmie i serialu, Gość: Michał Kosterkiewicz (1.10., godz. 13:30)

7. Spacer po lokacjach filmowych, Gość: Wenancjusz Szuster (1.10., godz. 10:00)

8. Wystawa Łódź Filmowa w Muzeum Kinematografii (1.10., godz. 16:00)

FKA - wydarzenia odbywające się online na platformie Think Film:

1. Filmoznawca-filmowiec, Gość: Anna Kazejak

2. Must see. Power speeche kobiet filmu, Goście: Krystyna Kantor, Julia Rogowska,Małgorzata Piłacińska, Olga Chajdas, Agnieszka Elbanowska. Moderatorka: Anna Wróblewska

3. Kino nordyckie. Pokaz filmu „Wyspa Bergmana" i spotkanie z prof. Tadeuszem Szczepańskim

4. Green filming. Webinarium ŁFC, Goście: Monika Głowacka, Marta Krymarys

5. Found footage. Webinarium WFO, Goście: Beata Bartecka, Maciej Drygas, Sławek Kalwinek, Monika Kotecka, Jakub Krakowiak, Stanisław Liguziński, Daria Maślona, Jakub Mikurda, Kamil Skałkowski, Marta Szymanowska, Łukasz Tokarczyk, Maria Zmarz-Koczanowicz, Monika Żelazowska

6. Krótkie filmy na świecie. Q&A z twórcami filmów w Międzynarodowym Konkursie Etiud i Animacji

7. Śladami Łodzi filmowej. Trasa z aplikacją

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja to wydarzenie, na którym nie może Was zabraknąć. Jeśli tak jak my kochacie dobre kino i chcecie być na bieżąco, zarezerwujcie sobie czas na świetne filmy i ciekawe dyskusje. My będziemy Wam w tym towarzyszyć i jak zawsze zdamy obszerną relację. Do zobaczenia już 30 września!

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz