Kategorie

Art Inkubator pełny łódzkiej kreatywności

Art_Inkubator to miejsce szczególne bowiem stworzone by wspierać kreatywne działalności łódzkie, na początku swej działalności i przez pierwsze lata funkcjonowania. To miejsce gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością.

Usytuowany na Księży Młynie przy ul. Tymienieckiego 3 i w pełni prowadzony przez instytucję kultury i otoczenia biznesu Fabrykę Sztuki.

Inkubowane w Art_Inkubatorze firmy mogą inicjować i rozwijać działalność korzystając ze specjalnie dla nich przygotowanych warunków. Przedsiębiorcy z branży kreatywnej mają do dyspozycji różnego rodzaju przestrzenie, potężną platformę usług elektronicznych oraz doradców i szkoleniowców. Jest to pierwszy w Polsce projekt kompleksowo wspierający przedsiębiorczość w sektorze kreatywnym. Dla rezydentów przygotowano 12 podwójnych biur, 4 studia i kilkanaście pracowni, sale konferencyjno-szkoleniowe, kawiarnię, przestrzenie produkcji artystycznej a nawet salę teatralno-koncertową. Miejsca te służą zarówno Rezydentom Art_Inkubatora jak i wszystkim, którzy chcieliby z nich skorzystać by rozwijać swoje projekty i umiejętności.

Samo miejsce ma swój unikalny charakter dzięki swojej historii bowiem znajduje się na terenie  dawnych magazynów fabryki Karola Scheiblera, powstałych w latach 1887-1910.

W zrewitalizowanych przestrzeniach Art_Inkubatora odbywają się m.in. LDZ Alternatywa, Modopolis, Fotofestiwal, Łódź Design Festival czy Retro/Per/Spektywy.

Rezydenci Art_Inkubatora to przemysły kreatywne, które wyróżniają się swoją działalnością, realizacjami i niecodziennymi produktami lub usługami. Warto zapoznać się z nimi by wiedzieć jak nieszablonowe biznesy działają w łódzkiej branży kreatywnej.


Photo by pawelaugustyniak.pl


Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz