Kategorie

Made in Poland. Dlaczego warto kupować produkty od firm z Łodzi?

Made in Poland. Dlaczego warto kupować produkty od firm z Łodzi?

Przyznajemy, że zakupy w centrum handlowym są wygodne. Wszystko lub prawie wszystko w jednym miejscu. Ciepła bluza? Bardzo proszę! Ładna biżuteria? Jasne! A może zestaw filiżanek? Żaden problem. Czy zakupy w sklepach zagranicznych marek są warte naszych pieniędzy i czasu? A może jednak powinniśmy inwestować w made in poland i wspierać firmy z Łodzi?

Made in Poland – wspieraj przemysły kreatywne z Łodzi

Włókiennicza historia Łodzi to doskonały fundament do budowania wizerunku miasta jako centrum przemysłów kreatywnych. Mamy duże doświadczenie i wiedzę o tym, jak tworzyć innowacyjne i nietuzinkowe marki odzieżowe lub działające w obszarze grafiki, biżuterii i wiele innych. Chcemy Wam pokazać, że naprawdę warto przyjrzeć się temu, co oferują firmy z Łodzi. Twórcy, którzy stoją za produktami made in poland to często osoby, którym przyświecają piękne idee i poczucie misji.

Jako portal poświęcony łódzkim przemysłom kreatywnym, doceniamy ich twórców po stokroć! Specjalnie dla nich stworzyliśmy na portalu profile, dzięki którym mogą zaprezentować swoje marki, twórczość, działania. Możecie zapoznać się z ich produktami i usługami, zobaczyć gdzie zrobić zakupy, zobaczyć zdjęcia i być na bieżąco z wydarzeniami. A to wszystko w jednym miejscu. Jeśli nadal zastanawiacie się czy warto kupować made in poland, zapraszamy Was do dalszej lektury.

Potrzebuję tego! Czyli dlaczego warto kupować produkty firm z Łodzi

Budowanie kapitału społecznego

Kupując u firm z Łodzi, przyczyniacie się do potencjalnego wzrostu gospodarczego miasta i Polski. Wasze codzienne decyzje zakupowe wpływają na poziom zamożności naszego kraju i nas samych! Wybierając produkty zagranicznych firmy, wysyłamy pieniądze za granicę, a przecież warto pozwolić im na obrót w Polsce i zasilenie naszej gospodarki.

Ale jak to? Ja nic nigdzie nie wysyłam! – pomyślicie. Tak się wydaje, gdy kupujemy produkty w Polsce, z polską metką i obsłużeni przez polskiego sprzedawcę. Jednak duże firmy posiadają centrum zarządzania, w  którym pracuje sztab ludzi odpowiedzialnych za projektowanie produktów, zarządzanie produkcją czy marketing. Wartość ich pracy jest wliczona w cenę, jaką widzicie na metce. Zwykle wynosi 5-30 % ceny jednostkowej produktu. Dużo? Mało? To nieważne, bo właśnie ten procent trafi za granicę. Gdy zdecydujecie się na zakup produktu made in poland ta część kwoty zostaje u nas, wspierając naszą gospodarkę, a w tym firmy z Łodzi. 

Pieniądze w kieszeni

Nie będziemy owijać w bawełnę. Każdy z nas chciałby zaoszczędzić, a zakupy raczej temu nie sprzyjają. Żeby jednak w jakiejś części zachować pieniądze w swojej kieszeni, najlepszym wyborem będzie zrobienie zakupów produktu made in poland – zaprojektowanego i wytworzonego w Polsce. Dlaczego? Taki wybór ma wpływ na wartość PKB naszego kraju, a w konsekwencji na wysokość zarobków, również Waszych.

Odpowiedzialność

Firmy z Łodzi, które cały proces powstawania produktu lokują w Polsce, biorą odpowiedzialność za jego przebieg.  Zdarza Wam się narzekać na ceny produktów made in poland? Nam też, ale zaraz przychodzi do nas rozum i puka: Halo? W jaki sposób te firmy miałyby obniżyć ceny? Zlecając szycie nieletnim w Azji za wręcz głodowe pensje? A może wybierając gorszej jakości materiały? Rezygnując z innowacyjnych elementów projektu? Jest jeszcze jedna opcja – mogą obniżyć koszty zatrudnienia. Fajnie? Konsekwencje obniżki cen sprawiłyby, że te produkty nie byłyby warte uwagi. Nie pisalibyśmy o nich teraz i prawdopodobnie nie powstałby ten portal, który wspiera przemysły kreatywne m.in. za ich odpowiedzialne podejście do biznesu (w tym pracowników) i klienta.

Marka z sąsiedztwa

Niby ostatni punkt, ale jakby pierwszy. ☺ Za tą wspaniałą, cieplutką bluzą być może stoi Twoja sąsiadka, a te cudne, stylowe kolczyki zaprojektowała kobieta, którą mijasz w sklepie na rogu. Wow, świetny plakat na Twojej ścianie! Zaraz, zaraz... To przecież projekt tego gościa, którego widujesz z psem w parku. Firmy z Łodzi tworzą ludzie, których często mijamy na ulicach, w sklepach czy w kinie. Wspierajmy się lokalnie i chwalmy się tym, co łódzkie!

Jest wiele punktów, które moglibyśmy jeszcze wymienić. Wspaniałe idee, jak: ekologia, czy upcyckling, niepowtarzalny design, czy less waste. Najważniejsze jest jednak to, że produkty tak dobrej jakości są na wyciągnięcie naszej ręki. Być może nie znacie dobrze naszych rodzimych marek? Nic nie szkodzi, właśnie po to tu jesteśmy. Będziemy je przedstawiać i promować, zachęcać Was do zaprzyjaźnienia się z firmami z Łodzi. Działajmy kreatywnie i po łódzku!

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz