Kategorie

Pierwsze Spotkanie Kreatywne w Łodzi - relacja z wydarzenia!

Pierwsze Spotkanie Kreatywne w Łodzi!

W piątek, czyli  1.10.2021 o godzinie 17:00 odbyło się pierwsze Spotkanie Kreatywne Spotkanie w Łodzi! Mieliśmy przyjemność zaprosić Was do klimatycznego miejsca ze wspaniałą historią – do Ogrodów Geyera. Do tej pory nie możemy się otrząsnąć, oglądając zdjęcia, filmy oraz wspominając piątkowy wieczór. Było wspaniale!

Kreatywnie i po łódzku

Przebieg wydarzenia, Wasza obecność, przestrzeń – wszystko to napawa nas dumą! Zorganizowaliśmy wydarzenie, którego brakowało nam na mapie łódzkich inicjatyw. Jeśli byliście z nami to na pewno zauważyliście tę dobra energię, która nas otaczała, zachęcając do inspirujących rozmów, przystanięcia na chwilę, refleksji nad sztuką, artystą.

Debata – o kreatywności można długo

Przed takimi dyskusjami właściwie zawsze jest dreszczyk emocji. Co powiedzą prelegenci, czy temat poniesie ich na tyle, żeby dyskusja była żywa, pociągająca jedną wypowiedź za drugą? Ta niepewność nie trwała długo. Debata była arcyciekawa! Różne spojrzenia na kreatywność, odmienne punkty widzenia, nowe propozycje tematów do rozmów. Fantastycznie! Na to liczyliśmy!

Zapraszając Klaudię Wojciechowską do poprowadzenia debaty, mieliśmy nadzieję na pytania nieoczywiste, powodujące że uczestnicy będą szybko chcieli wypowiedzieć się, dementując lub potwierdzając tezę postawioną przez prowadzącą dziennikarkę. Zgadnijcie! Tak, dokładnie tak było! Słuchaliśmy jak ludzie, którzy są kreatywni na co dzień mówią o tej cesze. Raz przytakiwaliśmy, drugi raz nie do końca się zgadzaliśmy, ale właśnie o to nam chodziło! Żeby usłyszeć różne głosy i pokazać jaki potencjał jest w łódzkich inicjatywach i ludziach, którzy są gospodarzami sektora przemysłów kreatywnych.

Klaudia rozmawiała z: Jolą Sławińską-Ryszką, Anną Ciszowską, Pawłem Gralą, Adą Rybką, Ewą Żochowską.  

Wernisaż – łódzki wyraz kreatywności

Już przy wieszaniu prac zaproszonych artystów wiedziałyśmy, że ta różnorodność przekazu zrobi na uczestnikach wydarzenia duże wrażenie. Mogliśmy podziwiać prace w żywych, wibrujących barwach, minimalistyczne, te tworzone na drewnie, eksponaty filmowe czy fotografie. Spotkanie ze sztuką tak wielu artystów pozwoliło podkreślić jak ogromny potencjał drzemie w Łodzi! Spójrzcie tylko na fotorelację – to są prace naszych łódzkich artystów! Nie wszystkich zdołaliśmy zaprosić, ale mamy nadzieję, że przy kolejnych spotkaniach będziemy mieli okazję zapoznać Was z kolejnymi obrazami łódzkiej kreatywności.

Podczas wydarzenia prezentowali swoje prace: Obiektor, GOUDA WORKS, Kosma Woźniarski, Beata Marcinkowska, Roksana Kularska-Król, Krzyżówka, Ania Adamiak Art'Adamiak, Natalia Anna Kalisz, Pracownia Kreatoora - Ewa Żochowska, Ada Rybka - Rybka projekt, Blot Pracownia, Agnieszka Cytacka fotografia i Justyna Jakóbowska.

Ekipa – bez nich nie byłoby tak wspaniale!

Do tego, jak I Spotkanie Kreatywne w Łodzi wyglądało przyczyniło się wiele osób. Chcieliśmy Im wszystkim podziękować, za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia. To, co widzieliście na spotkaniu było nie tylko naszą zasługą!

Pragniemy podziękować właścicielowi Ogrodów Geyera, który udostępnił nam tę wspaniałą przestrzeń, która idealnie wpisała się w wizję naszego wydarzenia. Serdeczne dzięki za miejsce i pomoc pracowników tego kompleksu, którzy służyli nam pomocą w każdej sytuacji.

Te przyjemne, klimatyczne dźwięki gitar, które towarzyszyły nam podczas wernisażu to zasługa dwóch Panów – Pawła Ciszewskiego i Rafała Trafalskiego. Idealnie wpasowali się w nasze muzyczne oczekiwania i uprzyjemnili wieczór naszym gościom. Dzięki! Właśnie o to nam chodziło.

Rozmowy przy lampce wina toczyły się dzięki Magdzie Fiedorczuk, która obsługiwała naszych gości, racząc ich nie tylko czerwonych lub białym trunkiem, ale również rozmową i serdecznym uśmiechem.

Nie moglibyśmy pokazać Wam tego, jak było cudownie, gdyby nie Lodka Production i Bartłomiej Wójciński! Firma Lodka Production, mimo iż jest biznesem, który działa od niedawna, wykonała kawał świetnej roboty, montując dla nas (już na miejscu!) świetny film z wydarzenia. Bartek natomiast, choć nikogo to pewnie nie dziwi, idealnie uchwycił atmosferę wydarzenia na zdjęciach.

Cała debata nie wyglądałaby tak, gdyby nie Paweł Szymczak – akustyk, który zadbał o kwestie techniczne związane z nagłośnieniem. Jeśli byliście kiedyś w miejscu, w którym organizowaliśmy wydarzenie, to z pewnością wiecie, że ta przestrzeń jest naprawdę duża, a dostosowanie do niej dźwięku nie jest łatwe. Brawo Paweł!

Zadanie Łódź Kreatywnie – Łódzkie Spotkania Kreatywne jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Bardzo dziękujemy Łódż pełna kultury za to wsparcie!

To nie koniec!

Absolutnie! Efekty tego wydarzenia tylko zmotywowały nas do organizacji kolejnych Spotkań Kreatywnych w Łodzi. Zaglądajcie na portal i na nasze media społecznościowe! Bądźcie czujni, bo szykujemy dla Was więcej atrakcji! Kto tym razem wystąpi? Jaki będzie kolejny temat spotkania? Czyje prace zobaczymy tym razem?

Do zobaczenia!
Team Łódź Kreatywnie

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz