Kategorie

Piotrkowska 217 - kreuje!

Zaraz za OFF Piotrkowską kolejnym kultowym miejscem na mapie Łodzi jest Piotrkowska 217, często nazywana „Drugim OFFem” . Obydwa te miejsca łączą w sobie historię i nowoczesność.


Na terenie Piotrkowskiej 217 znajdowało się Towarzystwo Akcyjne Budowy Transmisji, Maszyn i Odlewni Żelaza „J. John”. Fabryka ta zaopatrywała w części zamienne łódzkie przędzalnie. W czasie wojny została przejęta przez Niemców, a jej właściciela Guido Johna zastrzelono w tajemniczych okolicznościach.

Obecnie kompleks ten zagospodarowała odpowiednio firma Okam Capital Sp. z o.o i stworzyła unikalny projekt, który zakłada przywrócenie świetności temu miejscu. Główną ideą pomysłu jest chęć współtworzenia hasła „Łódź – Kreuje!” poprzez stworzenie na terenie obiektu Strefy Kreatywnej. Znajdziecie tam wiele ciekawych punktów gastronomicznych i kreatywnych sklepów oraz biur.


Na terenie Piotrkowskiej 217 odbywają się takie wydarzenia jak Festiwal śniadań świata, Street Food Festiwal, Street Beer Festiwal czy Festiwal Lodów Rzemieślniczych oraz wiele innych ciekawych wydarzeń.


Warto także wiedzieć, iż na bramie wejściowej od strony Piotrkowskiej została stworzona tablica która jest symbolem międzynarodowego projektu Before I Die. Na tablicy, każdy może zapisywać swoje marzenia i cele do zrealizowania Pomysł ten znany na całym świecie, został uznany jako jeden z najbardziej kreatywnych projektów ukazujących sztukę w przestrzeni publicznej. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz