LETNIE KONCERTY W ALTANIE – 2022

LETNIE KONCERTY W ALTANIE – 2022

Gdzie: Park Źródliska w Łodzi

Organizator: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Zielona Łódź

Wydarzenie organizowane nieprzerwanie od 2013 roku w niedzielne popołudnia lipca i sierpnia przez Zieloną Łódź i Akademię Muzyczną w Łodzi gromadzi melomanów w zielonym centrum miasta – Parku Źródliska I. Tradycje koncertowania w zabytkowej altanie sięgają końca XIX wieku, kiedy to w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera, zaspokajając kulturalny głód ówczesnych Łodzian. Entuzjastycznie reaktywowany 10 lat temu zwyczaj spotkał się z nie mniejszym zainteresowaniem współczesnych mieszkańców miasta i w miesiącach wakacyjnych ponownie zagości w kulturalnym repertuarze Łodzi. Pierwszy koncert 10 lipca, tradycyjnie o godz. 17.00, wstęp wolny.

W tegorocznej odsłonie cyklu organizatorzy zaplanowali w sumie osiem koncertów – w niedzielne popołudnia od 10 lipca do 28 sierpnia. Różnorodne programy będą prezentować studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii. Na deskach altany wystąpią składy instrumentalne i wokalno-instrumentalne, ale nie zabraknie również tanecznych akcentów. Dominować będzie muzyka estradowa (zarówno polska, jak i zagraniczna), przeboje operetkowe, musicalowe oraz najpiękniejsze muzyczne motywy filmowe. Dopełnieniem koncertowej uczty w zielonych okolicznościach przyrody będą perkusyjne tryle, swingowe świergoty i fletowe trele.

Organizatorzy: Zarząd Zieleni Miejskiej, Zielona Łódź Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Harmonogram koncertów:

ESTRADA NA START10 lipca 2022

SWING W ALTANIE17 lipca 2022

W ŚWIECIE PERKUSJI24 lipca 2022

KLASYCZNE POŻEGNANIE LIPCA31 lipca 2022

W KRAINIE MUSICALU7 sierpnia 2022

KWARTET W TAŃCU14 sierpnia 2022

ŻYCIE TO KABARET21 sierpnia 2022

ARIA FINAŁOWA 28 sierpnia 2022O szczegółowych programach koncertów będziemy informować na bieżąco, a więcej informacji znajdziecie tu 

https://www.amuz.lodz.pl/.../letnie-koncerty-w-altanie-2022